Мапа даних фітнес-програми розкрила секретні бази кількох армій світу

29 січ.
2018
Мапа даних фітнес-програми розкрила секретні бази кількох армій світу

Солдати під час занять та активних чергувань не вимикають трекери.

Компанія Strava опублікувала глобальну карту використання фітнес-гаджетів і програм, та могла таким чином випадково розголосити місця розташування військових баз й маршрутів патрулів кількох армій світу.

Про це пише BBC з посиланням на експертів.

Мапа компанії Strava була запущена в листопаді 2017 року, вона охоплює весь світ. Для її складання використовувалися дані з трьох мільярдів фітнес-браслетів, смартфонів та інших гаджетів. Тим часом військові фахівці з'ясували, що Strava використовувала також дані з фітнес-трекерів військових, які перебувають на активному чергуванні.

Аналітик Об'єднаного інституту аналізу конфліктів Нейтен Рузер зазначив, що на карті Strava "Чітко видно розташування на мапі і структура американських баз". Так, в країнах Африки чи Близького Сходу за сотні кілометрів від населених пунктів можна побачити візерунки, залишені фітнес-трекерами, що невідомо звідки взялися. 

"Якщо солдати користуються фітнес-додатком так само, як звичайні люди, тобто включають його і йдуть бігати, це особливо небезпечно", - пише Рузер.

На карті Strava видно не тільки американські бази і патрулі, але й російські, і турецькі.

 99786816 03b93858 9202 44de 98ac c9693f3bb932

"Тут ви бачите зону російських операцій на авіабазі Хмеймим, а також маршрут патруля на північний-схід", - написав Рузер в Twitter. 

Інший аналітик - Тобіас Шнайдер - виявив слід фітнес-трекера на французькій базі Мадам в Нігері. Також він побачив карту аванпостів навколо сирійського Мосула.

 99786815 f5f0005e df2f 4931 9bd9 9b973a9b972c

За словами аналітиків, американські бази в Сирії дають найбільше слідів фітнес-активності. Трохи менше дають російські, а іранські бази на карті майже відсутні. 

Читайте також: 

Як кияни-велосипедисти "наїздили" карту України

На скільки ефективні мобільні фітнес-додатки?