Дослідження Santa Catarina University: якість повітря в більшості фітнес-центрів нижча, ніж на відкритому просторі

02 січ.
2018
Дослідження Santa Catarina University: якість повітря в більшості фітнес-центрів нижча, ніж на відкритому просторі

Вчені з Santa Catarina University (Бразилія) провели аналіз 34-ох різних досліджень, пов'язаних з якістю повітря в фітнес-центрах, його впливом на фізичну активність клієнтів та їх самопочуття. Результати дослідження були опубліковані в журналі «Environmental Management».

Згідно зі статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, за даними 2012, забруднення повітря є одним з 8 найбільш смертельно небезпечних факторів навколишнього середовища для здоров'я людини. Ще більш високе значення якість повітря має для фітнес-центрів, де у більшості людей під час фізичного навантаження збільшується споживання кисню, а деякі під час інтенсивних вправ починають дихати через рот, обходячи природний фільтр організму - ніс і його порожнини.

Використовуючи дані 34 робіт, вчені оцінили контроль якості повітря в приміщеннях спортивних клубів відповідно до санітарних норм, дослідили вплив поширених забруднювачів повітря на здоров'я людини, а також дослідили заходи щодо поліпшення якості повітря в приміщеннях.

Найбільшими забруднювачами виявилися окис вуглецю, тверді пилові частинки і оксид азоту. Результати здебільшого досліджень показали, що якість повітря в більшості фітнес-центрів нижча, ніж на відкритому просторі. У 2-ох дослідженнях були вивчені заходи щодо поліпшення якості повітря в приміщеннях, а саме ретельне вологе прибирання тренажерів і спортивних снарядів, а також модернізація вентиляційних систем. Ці методи показали високу ефективність і справді поліпшили якість повітря в тренажерному залі.

В цілому результати більшості досліджень показали, що рівень забруднення повітря в приміщеннях спортивних центрів не перевищував санітарно-епідемічні стандарти. Однак вчені звертають увагу, що в цих нормах не враховується істотні фактори, наприклад: підвищене споживання кисню і дихання через рот у багатьох атлетів.

Джерело: Аптека.ua

Читайте також:

Від 200 до 1 500: скільки калорій спалюють різні види фітнесу

Наскільки сильними можуть бути жінки