На скільки ефективні мобільні фітнес-додатки?

27 лист.
2017
На скільки ефективні мобільні фітнес-додатки?

Дослідники з Університету Леупхани (Німеччина) вивчили наскільки ефективними можуть бути мобільні фітнес-додатки для втручання і корекції способу життя у офісних працівників. 

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), низька фізична активність, або гіподинамія, стрімко підвищується серед жителів практично всіх країн світу. Більше того, зараз фактор гіподинамії піднявся на 4-у сходинку серед загальних факторів ризику передчасної смерті. Сьогодні більше третини населення не виконують навіть мінімальної норми фізичних активностей, встановлених експертами ВООЗ (150 хв швидкої ходьби або легкого бігу на тиждень).

Багато компаній борються з гіподинамією, намагаючись заохочувати фізичну активність у своїх співробітників. Однак ні наявність тренажерів в офісі, ні носіння наручних крокомірів не дало значного позитивного ефекту офісним працівникам.

У новому дослідженні вчені спробували поєднати попередні методи з ігровими елементами в мобільному фітнес-додатку Healingo Fit. Для цього вчені запросили 144 добровольців, що займаються розумовою працею. Учасників розділили на 2 групи: надавши 1-й групі доступ до додатка, а решта 72 учасника продовжили працювати в звичайному режимі. Даний експеримент тривав 6 тижнів.

Користувачі Healingo Fit ставали віртуальними мандрівниками в онлайн-грі, метою якої було відвідати 16 країн, досягнувши потрібних показників. Додаток використовував 4 стратегії для залучення і збереження мотивації для участі в грі: індивідуальні щоденні завдання для кожного гравця, основне завдання у вигляді довгострокової мети, повідомлення-статті про здоровий спосіб життя і облік результатів всіх учасників у вигляді рейтингів і конкурсів.

Згідно з отриманими результатами в середньому фізична активність гравців Healingo Fit зросла на 30%, або на 125 хв збільшилася тривалість ходьби за тиждень в порівнянні з контрольною групою. Крім того, користувачі програми стали частіше відвідувати тренажерні зали, краще розбиралися в основах ведення здорового способу життя і стали більш дисциплінованими, ніж до початку експерименту.

На думку вчених, такий підхід змушує учасників мотивувати себе викликами, даючи їм цілі для роботи у всьому, навчає їх теоретичним основам фізичних тренувань і здорового харчування. Вчені вважають, що просування здорового способу життя на роботі з використанням додатків, таких як Healingo Fit, може потенційно сприяти підвищенню щоденної фізичної активності у дорослих.

Незважаючи на відмінні результати на початку експерименту, німецькі вчені продовжать проводити моніторинг стан учасників гри, як мінімум ще півроку, щоб побачити, наскільки додаток здатне тримати гравця в тонусі в довгостроковій перспективі.

Джерело: Аптека

Читайте також:
Як підібрати фітнес за групою крові
Перейти на здорове харчування допоможе смартфон