Скільки басейнів потрібно Україні?

21 лист.
2017
Скільки басейнів потрібно Україні?

Нещодавно в Києві за підтримки Федерації плавання України, Міністерства молоді та спорту України та Київської міської державної адміністрації пройшла спеціалізована Міжнародна конференція PSPC Kiev-2017 «Місто і сучасний плавальний басейн». Рефлектуючи над заходом, що відбувся, Віталій Булат, подає аналіз водноспортивної індустрії на прикладі Харкова.

Захід був розрахований на спортивні федерації, керівників муніципальних спорткомплексів, навчальні заклади, спортивних тренерів. Представники владних структур територіальних громад, міністерств, управлінь освіти, управлінь архітектури міст обговорювали в ході засідань свої питання.

Ну і бізнес-структури, представлені керівниками спортивних клубів, забудовниками спортивних споруд, постачальниками, проектувальниками, теж знайшли чимало спільних тем для обговорення.

Можливо, конференція пройшла б непоміченою в ЗМІ, якби не заява першого віце-президента Федерації плавання України Володимира Шуміліна. «У найближчі п'ять років в Україні з'явиться не менше ста нових водноспортивних комплексів. В цьому напрямку одночасно працюють фітнес-індустрія і муніципалітети, яким децентралізація дала можливість реалізовувати потреби городян у спортивній інфраструктурі», - зазначив спортивний функціонер.

За його словами, в будівництво цих водноспортивних комплексів буде вкладено близько 1 млрд. дол.

У Федерації плавання вважають, що протягом цього часу оператори ринку фітнес-послуг будуть будувати нові водноспортивні об'єкти у великих і середніх містах, а муніципалітети - як у великих, так і в середніх і малих населених пунктах.

За словами президента Федерації плавання Дмитра Качуровського, організація зі свого боку надає містам методологічну допомогу для створення басейнів, які відповідали б міжнародним стандартам і були придатні не тільки для тренувань, а й для спортивних змагань. Природно, після таких гучних заяв стало цікаво, а скільки ж сьогодні плавальних басейнів в Україні?

За даними Федерації, в країні 534 басейни і плавальних комплекси. При цьому 100 з них знаходиться в структурі фітнес-комплексів і готелів, тобто, є приватними.

Цифра, на наш погляд, не зовсім точна і коректна, тому що не віриться, що вона враховує всі закриті басейни, наявні в віданні муніципалітетів, в спортивно-розважальних, готельних комплексах, а також в університетах, школах і дитячих садах. Тому ми спробуємо назвати деякі басейни на прикладі Харкова. Точну цифру назвати складно, так як навіть в деяких поліклініках міста є ванни для водних процедур, чи брали їх до уваги спортивні чиновники чи ні - невідомо.

Почнемо з того, що спортивні басейни бувають 50- і 25-метрові.

З таких в нашому місті тільки басейн «Акварена» відповідає олімпійським нормативам, в якому можна проводити міжнародні змагання найвищого рівня. Довжина основної ванни - 50 м, глибина - до 7 м, 10 доріжок. У «Акварені» також є дитячий 20-метровий басейн. У ньому проводять заняття для дітей від 5 до 10 років.

Такий же за розмірами басейн «Локомотив», але там - 8 доріжок. В обох крім спортивних змагань передбачена можливість як одноразового відвідування, так і придбання абонементу.

50-метровий басейн працює і в НТУ «ХПІ», відвідувати який можуть як студенти і співробітники вузу, так і інші бажаючі, природно, за плату.

Серед 25-метрових назвемо басейн «Піонер» при дитячій спеціалізованій школі з водних видів спорту Яни Клочкової, басейн «Гарт», басейн на території спортивного комплексу «Кондиціонер» - просторий і найдешевший, як запевняють на сайті комплексу.

Басейни і ванни працюють в численних міських аква-фітнес клубах і в готельних комплексах, про існування яких, можливо, ви і не знаєте. Назвемо басейн аква-фітнес клубу «Хвиля» - найтепліший, як запевняє адміністрація клубу. А також басейн ХАІ, мережа басейнів фітнес-клубів «Aura», басейн готелю «Etoile», фітнес-клубу «Tetra», Центру спорту та фітнесу «Уніфехт».

А ще є басейн «Нептун» в спорткомплексі «Зміна», аква-зона Центру краси та здоров'я «Spanna», що включає басейн, сауну і зону відпочинку. Ще - «Планета», «Етуаль», «Беатріс», і т.д.

Додамо, що на території клубу «Місто» розташовано відразу кілька басейнів, в яких можна плавати. Тут є критий басейн з панорамними вікнами, відкритий басейн, джакузі, а також дитячий відкритий басейн.

На території аквапарку «Джунглі» теж кілька басейнів: дитячий, хвильовий, купальний, гідромасажний і спортивний. Спортивний плавальний басейн є відмінним місцем для плавання, як для спортсменів, так і для інших відвідувачів аквапарку, - запевняє сайт.

Особлива гордість Харкова - комплекс «Немо». У ньому можна відпочити і зайнятися аква-спортом в одному з трьох плавальних басейнів, в тому числі з морською водою, де можна випробувати себе у купаннях разом з дельфінами.

Так що при бажанні в Харкові можна знайти чимало закладів, де можна не тільки поплавати, а й отримати найрізноманітніші водні розваги і лікувальні послуги, як дорослим, в т. ч. майбутнім мамам, так і дітям.

Все це можна зробити разово або за абонементами. Говорити про вартість відвідування складно, так як вона варіюється і залежить від багатьох обставин. Навіть разове 45-хвилинне відвідування може обійтися в 100, а то і в 400 грн. Тому потрібно дізнаватися всі умови заздалегідь по телефону або на сайтах басейнів і фітнес-клубів.

На завершення, повертаючись до будівництва ще 100 басейнів в Україні в найближчі 5 років, можна сказати, що, безперечно, справа ця гарна. Але, думається, що буде вирішуватися на рівні приватного капіталу, а не за рахунок державного фінансування. Тобто, відвідання басейнів залишиться таким же рідкісним і дорогим задоволенням, не розрахованим на масового споживача.

Джерело: Время

Читайте також:
Державі розумніше будувати басейни, а не реабілітаційні центри і койко-місця в лікарнях
В Україні спрямують 1 мільярд доларів на будівництво нових водно-спортивних комплексів