Павло Булгак: "Запорукою успішного майбутнього українців є достатній рівень рухової активності"

02 лист.
2017
Павло Булгак: "Запорукою успішного майбутнього українців є достатній рівень рухової активності"

"Запорукою успішного майбутнього українців є достатній рівень рухової активності" – зазначив Павло Булгак, радник Міністра молоді та спорту України, під час круглого столу «Перспективи розвитку оздоровчої рухової активності в Україні», що відбувся у Києві 25 жовтня 2017р.

«Поки що лише 3% українців регулярно, 4-5 разів на тиждень, займаються спортом, активно рухаються» - зазначив Павло Булгак.

Велика роль у розвитку оздоровчої рухової активності належатиме заходам з реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року "Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація". Цей документ був затверджений Указом Президента України П. Порошенка 9 лютого 2016 року.

Важливим заданням Національної стратегії є створення відповідної інфраструктури для заняття регулярною фізичною та руховою активністю. Для цього був вивчений польський досвід з розбудови спортивної інфраструктури, в результаті чого появилась ініціатива Мінмолодьспоту, відповідно до якої в Державному фонді регіонального розвитку необхідно передбачити 10% коштів на розбудову, будівництво та капітальний ремонт об’єктів спортивної інфраструктури на місцях. Дана ініціатива була підтримана керівництвом уряду та парламентом і уже у цьму році у Мінмолодьспоті було відібрано 84 проекти на місцях і на них передбачено 383 млн. грн.

«Важливо, на думку пана радника, що дані об’єкти будуються не тільки в обласних центрах, а в районних центрах, селах та селищах» - сказав Павло Булгак.

Лідерами з будівництва спортивних об’єктів є Західний регіон країни, також демонструє позитивні показники - Східний регіон. Так, до прикладу на Донеччині реалізується регіональна програма з розвитку фізичної культури і спорту до 2021 року, відповідно до якої планується виділити майже 300 млн. грн. з обласного бюджету на розбудову спортивних майданчиків.

На думку Павла Булгака, кожна область має розробляти подібну програму. Ба більше «у місцевого самоврядування є величезний потенціал і, головне, є ресурси для того щоб створювати інфраструктуру для занять масовою фізичною культурою і спортом» - відзначив радник Міністра молоді та спорту Павло Булгак.

Читайте також:

В Україні 2.4% населення відвідують фітнес-клуби
У Київраді узгодили зміни до програми "Молодь і спорт"