В Україні 2.4% населення відвідують фітнес-клуби

27 жовт.
2017
В Україні 2.4% населення відвідують фітнес-клуби

Клієнтами фітнес-клубів є 1,02 мільйона українців, що складає 2.4% населення нашої держави. До такого висновку прийшли експерти в результаті дослідження ринку фітнес-послуг в Україні, проведеного командою проекту FitnessConnectUA.

Результати дослідження презентували у Києві 25 жовтня 2017р. під час круглого столу «Перспективи розвитку оздоровчої рухової активності в Україні».

Галина Березюк, керівник проекту FitnessConnectUA, відзначила, що йдеться про перше в Україні дослідження ринку фітнес-послуг. При цьому, експерти використовували методологію авторитетної Міжнародної асоціації спортивно-оздоровчих клубів IHRSA, членом якої є FitnessConnectUA.

Аналізуючи показники ринку, експерти встановили, що в Україні сьогодні діють 1419 клубів. При цьому 75% площ усіх фітнес-клубів зосереджені у великих містах, де проживають лише 18% українців. Найбільше фітнес-клубів – припадає на столицю України – 385 закладів або 27% від загальної кількості, на другому місці Харків – 11% або 153 клуби, а замикає першу трійку Одеса з 95 закладами, що становить 7% від загальної чисельності. У першу п’ятірку також входять Дніпро – 86 та Львів – 78 клубів. Натомість, у менших містах виявлено значний дефіцит закладів для занять фітнесом.

Середня ціна річного відвідування фітнес-клубу в Україні становить 5 тис. 429 грн, у Києві – 7 тис. 580 грн, а у містах із населенням менше 250 тис. осіб – 3 тис. 865 грн. Як показало дослідження, річний оборот цього ринку в Україні сьогодні становить $201,8 млн.

Експерти проаналізували наявні в Україні мережі фітнес-клубів, визначивши лідерів, як по кількості клубів, так і по їх площі. Крім того, було проаналізовано асортимент послуг та цінові політики клубів. Найбільшою за кількістю клубів мережею є фітнес-клуби для жінок «FitCurves». Натомість, найбільшу площу для занять фітнесом має мережа фітнес-клубів «Sport Life». Йдеться, як про сумарну площу мережі, так і про середньостатистичну площу одного клубу серед усіх мережевих клубів. Також, «Sport Life» є лідером по кількості басейнів. При цьому, забезпеченість басейнами в Україні в 7 разів менша встановлених норм.

Використовуючи дані Міжнародної асоціації спортивно-оздоровчих клубів IHRSA, експерти визначили потенційне місце України у європейських рейтингах. Так, наша держава входить до двадцятку європейських країн як за кількістю фітнес-клубів, так і за кількістю їх відвідувачів.

«Попри активний розвиток українського ринку фітнесу, на жаль, міжнародні рейтингові установи досі не виділяють його, як окремий сегмент загальноєвропейського ринку. Тому це дослідження є надзвичайно актуальним, адже ми не лише отримуємо дані про тенденції на ринку, але, як сподіваємося, використання методології авторитетної міжнародної організації забезпечить включення України до міжнародного рейтингу IHRSA вже у наступному році», – пояснює Галина Березюк.

За коментарями експертів та додатковою інформацією звертайтеся за тел.: +38 044 222 95 42 або по e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..