Європейський ринок фітнес-послуг став найбільшим у світі

10 квіт.
2017
Європейський ринок фітнес-послуг став найбільшим у світі

Згідно з доповіддю, підготовленою організацією EuropeActive (раніше відомою як Європейська асоціація здоров'я та фітнесу) разом з консалтинговою компанією Deloitte, число людей, що купують абонементи у фітнес-клуби, в 2016 році зросло в Європі на 4,4%, досягнувши 56,5 млн осіб. Перше місце в Європі за кількістю людей, які відвідують фітнес-клуби, займає Німеччина — там їх число склало 10,1 млн. На другому місці — Великобританія (9,3 млн осіб), на третьому — Франція (5,5 млн). Також в топ-5 входять Італія (5,3 млн) і Іспанія (5,1 млн). За рівнем охоплення на першому місці знаходиться Швеція — тут фітнес-клуби відвідує 21,1% населення, на другому місці — Норвегія (19,2%), далі — Нідерланди (16,7%), Данія (15,8%) і Великобританія (14,1%).

На думку авторів дослідження, зростання кількості людей, які відвідують фітнес-клуби, пов'язане насамперед з поширенням бюджетних фітнес-центрів, з одного боку, і збільшенням числа ексклюзивних бутикових клубів. При цьому, на думку професора Вищої спортивної школи в Кельні Інго Фробезе, навряд чи всі ті, що купили абонемент дійсно будуть відвідувати фітнес-центр. «Купівля абонемента у фітнес-клуб тим часом стала ознакою гарного тону, як раніше гра в гольф або теніс»,— зазначає він.

Ринок пов'язаних з фітнесом товарів і послуг зріс за цей період на 3,1%, до 26,3 млрд. євро. Тим самим європейський ринок став найбільшим у світі, випередивши американський, який лідирував у 2015 році. Найбільш значне зростання показали Швейцарія (5,8%), Німеччина (4,6%), Фінляндія (4%), Швеція (3,9%) і Туреччина (3,4%). Згідно з дослідженням, ринок фітнес-клубів останнім часом досить активно консолідується — в минулому році в Європі відбулося 17 злиттів і поглинань, а на десять найбільших компаній припадає 12,2% ринку (3 млрд. євро).

Як заявив член ради директорів EuropeActive і один з авторів дослідження Герман Рутгерс: «2016 був ще одним роком сильного росту в тому, що стосується кількості учасників та обсягу ринку, а опитані нами оператори очікують гарного росту в 2017 році і далі. Це показує, що продукти і послуги нашого сектору залишаються досить привабливими для європейських споживачів, що дозволяє бути впевненими в досягненні цілі до 80 млн. осіб до 2025 року». Крім того, розширюється ринок онлайн-послуг, пов'язаних з фітнесом,— за оцінкою Deloitte, число учасників онлайн-клубів, де можна отримати навчальні посібники і відеоуроки, досягло 563 тис. осіб, причому 194 тис. осіб набували платну підписку.

Джерело: Дзеркало Тижня

Читайте також: 

IHRSA 2017 за 60 секунд

Міністерство спорту назвало пріоритетні командні види спорту на 2017-2020 роки