Вибираємо кросівки для бігу

02 лип.
2018
Вибираємо кросівки для бігу

У сучасному суспільстві серед тих, хто регулярно приділяє свого часу фізичним занятям, особливою популярністю користується біг. І не дивно, адже це відмінне тренування для всього організму, а займатися бігом можна не тільки в спортклубах, але і самостійно на вулиці.

Як і будь-який інший вид спорту, біг вимагає відповідного екіпірування, центральне місце в якому займають кросівки, до вибору яких слід підходити дуже відповідально. Інакше замість користі ви ризикуєте завдати собі шкоди. Вибір кросівок зараз просто величезний, але для занять бігом варто зупинитися саме на спеціальних бігових кросівках.

Від усіх інших вони відрізняються наступними параметрами:

Наявність амортизаційних вставок. Величезне значення при бігу має амортизація взуття, тобто її здатність поглинати навантаження при ударі. Звертайте увагу на спеціальні вставки в п’яткової частини підошви або в шкарпетці.

Гнучкість і м’якість підошви і верху в передній частині кросівка. Жорсткість верху допустима лише в частині п’яти.

Додаткові вставки на підошві. Завдяки особливо стійкою до стирання гумі, ці вставки сприяють додаткової міцності підошви в тому місці, куди доводиться основне навантаження.

Дихаючий матеріал. Для бігу не можна використовувати шкіряну спортивне взуття або кросівки з інших погано пропускають повітря матеріалів.

Асиметричне розташування шнурівки. В ідеалі шнурівка повинна розташовуватися ближче до внутрішньої частини стопи. Знімна устілка. При бажанні або необхідності устілка повинна змінюватися на ортопедичну.

kak vybrat krossovki dlya bega 1

Крім того, кросівки вже давно перестали бути лише спортивним атрибутом – багато модників вважають їх must have в своєму гардеробі, оскільки їх можна носити практично з чим завгодно. Магазини пропонують найрізноманітніші моделі та стилі, а від популярності бренду залежить і ціна.

І все-таки, що слід враховувати при виборі бігових кросівок? Перш за все, важливо правильно визначити розмір. Вважається, що кросівки для бігу слід брати на розмір більше. При примірці стежте за тим, щоб між великим пальцем ноги і носком кросівка залишалося мінімум 3 міліметри.

Найкраще приміряти кросівки ввечері, коли ноги вже втомилися. При інтенсивному навантаженні стопа збільшується, і занадто щільно притиснутий носок може стати причиною натертостей, мозолів і травм пальців і нігтів.

Далі потрібно визначити свій тип пронації. У спрощеному вигляді пронація – це природний механізм амортизації. Він являє собою процес, при якому звід стопи при зіткненні з поверхнею стає все більш плоским і таким чином гасить навантаження.

Є ще супинація – це зворотний процес, при якому звід стопи відновлює свою дугоподібну форму, завдяки чому стопа отримує додаткову стійкість і краще відштовхується від поверхні.

Виділяють три типи пронації:

  •  нормальна – для неї достатньо придбати взуття з хорошою амортизацією.
  •  недостатня – зустрічається рідко у людей з високим склепінням стопи.
  •  надлишкова – це всім відоме плоскостопість.

Стопа як би завалюється всередину, тому її стабілізують за допомогою більш жорсткої п’яти і пружною внутрішньої частини підошви Пронація впливає на стан гомілковостопних суглобів і відповідних зв’язок, тому від неї залежить і постановка правильної техніки бігу, і, в тому числі, вибір відповідного взуття.

Бренди, які спеціалізуються на кросівках для професійних бігунів, мають серйозну науково-технічну базу і розробляють різні моделі з урахуванням типу пронації спортсмена. Найкраще на цю тему проконсультуватися з тренером, щоб правильно визначити свій тип і вибрати максимально відповідне взуття. На ваш вибір буде впливати ще й те, де саме ви плануєте бігати.

begava2Для бігу по землі: лісовим і парковим трасах, полях або піщаних дорогах – використовуються трейлові кросівки. Для них характерний яскраво виражений рельєф підошви, що забезпечує хороше зчеплення з поверхнею. При цьому амортизація у них набагато слабкіша.

На асфальті використовувати ці кросівки можна, але цей рельєф дуже швидко зітреться. Для бігу в місті по асфальтовій поверхні необхідні кросівки з дуже хорошою амортизацією. Саме асфальт вимагає додаткових зусиль, щоб погасити удар від зіткнення. Багатьом знайоме гудіння в колінах після бігу – це сигнал ніг про те, що їм довелося витримати дуже велике навантаження при ударі.

Для бігу на довгі дистанції теж існує спеціалізована модель – так звані марафонки. Вони відрізняються особливою легкістю і гнучкістю, а також дуже слабким перепадом висоти між носком і п’ятою.

І на завершення, хотілося б сказати, що якщо ви націлені на регулярні заняття спортом, то за покупкою бігових кросівок найкраще йти у великі мережеві магазини. По-перше, тут менший ризик нарватися на підробку; по-друге, консультанти допоможуть підібрати кросівки, якщо раптом виникнуть питання, та й ціни зазвичай цілком прийнятним.

Джерело: EL GARDIANO

Читайте також:
Як почати бігати і полюбити цю справу
Як привчити себе до ранкової зарядки