Зручна річ: що таке м'язова пам'ять і як вона працює?

14 бер.
2018
Зручна річ: що таке м'язова пам'ять і як вона працює?

Напевно ви хоч раз у своєму житті чули термін «м'язова пам'ять». Але, можливо, ви не знали, що це чудова річ, яка допомагає залишатися у формі завжди. Ми розповімо, як це працює.

 

Що таке м'язова пам'ять?

цуцуц

Це свого роду перебудова м'язових клітин, яка відбувається під впливом фізичних навантажень.

Вчені з Норвегії, університету Осло, з'ясували, що м'язові волокна мають власну пам'ять і механізм її пов'язаний з появою нових ядер.

Ріст м'язів провокує збільшення цих ядер. Працюючі гени давали змогу синтезувати виробництво актину і міозину (скорочувальні білки м'яза). Так, після скорочення інтенсивності навантаження м'язи не стали зменшуватися і були «в замороженому» стані ще протягом трьох місяців. А після того, як фізичне навантаження посилилося, м'язи відновили свою роботу, почавши функціонувати ще потужніше, активізуючи синтез білка і гіпертрофічні процеси.

 

Що це означає?

З кожним тренуванням ви працюєте не тільки на діючий результат, а й на перспективу. Кожна нова вага, яку ви підіймаєте, кожна нова дистанція не просто роблять вас сильнішими, витривалішими, швидшими. Вони роблять вас такими назавжди.

За результатами того ж самого дослідження доведено, що одного разу посилене навантаження назавжди залишається у вашій пам'яті. А якщо ви тривалий час тренувалися, а потім кинули - повернутися в форму вам буде простіше простого.

 

Механізм роботи м'язової пам'яті

Проста ситуація з життя кожного з нас: ви дотримуєтеся регулярного режиму рухової активності. Довго і старанно тренуєтеся, а потім, у зв'язку з певними обставинами, робите довгу перерву. Причини можуть бути різними: народження дитини, травма, фінансові труднощі або проста людська лінь. Вам здається, що все доведеться починати заново і всі витрачені вами зусилля зійшли нанівець. Але це не так. 

Залежно від індивідуальних ресурсів організму, ви з легкістю повернете колишню форму. Як показує практика, вам знадобиться від місяця до трьох.

aa246d1f554a6a96c9f9480c0514900c

 

Як розвивати м'язову пам'ять?

Істотним плюсом м'язової пам'яті є той факт, що для того, щоб досягти супер результату перерви в спорті робити не просто можна, а потрібно! На жаль, м'язова пам'ять має також зворотний бік медалі: м'язи звикають до одних і тих же навантажень і з часом прогресу не спостерігається. Тому роблячи перерву, ви запускаєте механізм заново і зрушуєте з мертвої точки, обходячи процес стагнації.

Так що користуйтеся унікальними ресурсами свого організму і беріть на замітку всю отриману вище інформацію. Всім спорту!

 Джерело: beauty.ua

 

Читайте також:

Чи може 3D і VR бути майбутнім фітнесу?

Заняття бігом зміцнюють не тільки тіло, а й пам'ять