Компанія Samsung запатентувала нову розробку в сфері «розумних» наручних годинників

19 лют.
2018
Компанія Samsung запатентувала нову розробку в сфері «розумних» наручних годинників

Судячи з усього, не тільки Apple займається розробкою пристроїв для моніторингу здоров'я. Компанія Samsung запатентувала нову розробку в сфері «розумних» наручних годинників.

Мова йде про моніторинг життєвих показників, а саме - кров'яного тиску. На додаток до лічильників серцевих скорочень це буде дуже непогана новинка.

У патенті описується пристрій під назвою Gear X, який використовує поляризоване світло для відслідковування змін тиску. Також наголошується, що для коректної роботи годинник повинен досить щільно прилягати до руки власника.

Судячи з опублікованих зображень, показники будуть відображатися на дисплеї у вигляді цифрових значень і графіків. На жаль, як водиться, це тільки патент, навіть не анонс. Складно сказати, чи розробляє компанія щось подібне або просто «страхується» на майбутнє. Також немає ніякої інформації про терміни виходу.

Відзначимо, що на ринку вже є кілька моделей годинників (звичайних і смарт), а також фітнес-трекерів з вбудованими тонометрами, проте якість роботи їх часто кульгає. У ряді випадків похибка становить 7-9, а деколи і більше одиниць. Втім, для польового вимірювання цього вистачає.

Але виникає закономірне питання - як же проводиться саме вимірювання?

У класичному використовується манжета, а ось годинникам доводиться працювати інакше. Спочатку пристрій зчитує дані про пульс, швидкості поширення пульсової хвилі (гемодинаміка), ЕКГ та інші показники, а потім розпочинається програмний аналіз отриманих даних. Простіше кажучи, вимірювання проводиться непрямим способом і обчислюється. При цьому найчастіше потрібно попередньо буде задати свої фізіологічні характеристики: вік, стать, вага і т.д.

Також, щоб щоб отримані дані були максимально точними, необхідно дотримуватися ряду правил:

- Вимірювання проводити найкраще на лівій руці, хоча деякі виробники дають можливість вимірювати і з правої;
- Найкраще сісти і покласти руку на рівні серця;
- Небажано вимірювати тиск після прийому їжі;
- Перед вимірами виключіть з раціону всі кардіостимулятори (кава, чай, енергетики);
- Під час виміру тиску намагайтеся не рухатися і не говорити.

Якщо ж виконати ці рекомендації неможливо, потрібно просто зупинитися, притиснути датчик до руки чи пальця в залежності від модифікації і почекати, поки прилад виміряє дані. У режимі реального часу точність вимірювання тиску може помітно знизитися. Відзначимо також, що в цілому точність показників знаходиться на рівні 80%, а час вимірювання становить від 30 до 120 секунд в залежності від моделі.

Джерело: Головне

Читайте також: 

Компанія Apple оформила патент на використання радіонавігації в розумних годинниках для плавців

"InBody" представила високоточний сканер тіла