Фітнес і стрес: чому потрібно тренуватися, навіть якщо у вас немає сили

05 січ.
2018
Фітнес і стрес: чому потрібно тренуватися, навіть якщо у вас немає сили

Давно доведено, що психологічне вигоряння і стрес впливають на нашу працездатність. Через стрес будь-яке завдання стає важко здійснити, тому що важче зосередитися над його вирішенням. Стрес підвищує ризик отримання травм і уповільнює швидкість відновлення тканин. У стані стресу наш організм активно виробляє адреналін і кортизол - через що знижується імунітет, підвищується артеріальний тиск і рівень цукру в крові. Ще один неприємний момент - підвищений рівень кортизолу руйнує м'язи і погіршує обмін речовин, що веде до проблем із зайвою вагою.

Чому потрібно тренуватися, навіть якщо у вас немає сили?

Адекватні фізичні навантаження усувають вироблення кортизолу і нормалізують рівень цукру. Фітнес допомагає вивільняти ендорфіни - гормони щастя. Регулярні тренування позитивно позначаються на стані нашої нервової системи.

Але як змусити себе займатися, якщо сил після роботи вистачає тільки на те, щоб дістатися до дивана? Згідно з даними Єльського університету, в стані стресу наше бажання займатися спортом знижується в середньому на 21%. У стані хронічної втоми нам хочеться відмовитися від будь-якої фізичної активності. І якщо ви опинилися в схожій ситуації, то існує тільки одна порада - продовжуйте тренуватися.

Ви можете внести зміни в програму тренувань, зменшити навантаження, можете змінити вид активності - щоб не допускати перевтоми. Головне, не кидати тренування, продовжуючи займатися в потрібному вам ритмі.

Які види тренувань найкраще підходять для боротьби зі стресом?

Міністерство охорони здоров'я США рекомендує кожній людині, яка хоче добре себе почувати, присвячувати аеробним навантаженням хоча б 150 хвилин в тиждень. Це може бути швидка ходьба, плавання, їзда на велосипеді. Насправді вибір виду фізичної активності - це питання виключно ваших уподобань. Комусь по душі йога, хтось бігає в парку або займається зумбо. Головне, щоб тренування були комфортними для вас і вносили приємну різноманітність в ваш спосіб життя.

Ефективним видом боротьби зі стресом є кардіо-тренування. Вони розвивають витривалість, допомагають спалювати жир і зміцнюють серцево-судинну систему. І вони не займають багато часу в порівнянні з традиційними 1-1,5 годинними тренуваннями.

І нарешті, використовуючи фітнес як засіб боротьби зі стресом, вам обов'язково необхідно переглянути своє харчування. Виключити енергетики та солодощі, які, як вам здається, допомагають бути бадьоріше. Додати в раціон продукти з вмістом вітамінів групи B - ріпчаста цибуля, гречка, нешліфований рис, капуста, брокколі, зелений перець. І обов'язково включати білкову їжу в сніданки - оскільки білок допомагає знижувати рівень кортизолу в організмі.

Джерело: Delo.ua

Читайте також: 

Як не втратити форму за час новорічних свят?

Від 200 до 1 500: скільки калорій спалюють різні види фітнесу