Вправи з канатом: що це і чим корисно?

19 груд.
2017
Вправи з канатом: що це і чим корисно?

Останнім часом все частіше з'являються нові види тренувань, які спрямовані на всі групи м'язів, щоб тіло виглядало підтягнутим і гармонійним. У фітнес-блогерів і знаменитостей в Instagramі все частіше миготить, як вони роблять дивні вправи з канатами. Ми вирішили з'ясувати, що це таке і навіщо вони його роблять?

Найпопулярнішою тренуванням 2017 року, за даними Американського коледжу спортивної медицини, є високоінтенсивні інтервальні тренування. У високоінтенсивних тренуваннях використовується вправи, які навантажують все тіло. Саме в це тренування і входить вправа з канатами, яка є дуже затребуваною серед любителів фітнесу. Адже вона дійсно змушує працювати все тіло. Плюс канат має досить велику варіативність у вправах, що допомагає урізноманітнити тренувальний процес.

Є кілька варіацій вправи з канатами, проте основа у них одна. Ви берете кінці каната в обидві руки, ноги ставите на ширині плечей, тазостегновий суглоб, коліна трохи підзігнуті, живіт підтягнутий.

Види вправ з канатом: однойменна хвиля (руки синхронно йдуть вверх і вниз), різнойменна хвиля (руки йдуть в різнобій, одна вгору, інша вниз), удари об підлогу (піднімаємо руки верх, зіщулюємося в корпусі, вдаряємо кантами з усієї сили об підлогу), змійка (обома руками робимо рухи вліво і вправо). Також є різні модифікації вправи з канатами - з присіданнями, випадами, стрибками.

Виконувати всі вправи з канатом слід з однаковою швидкістю, так тренування буде впливати на всі групи м'язів. Однак варто пам'ятати про те, що все повинно бути в міру. Якщо раптом ви перестараєтесь з цією вправою, то організм не буде отримувати позитивного ефекту.

Робота з канатом допомагає розвивати витривалість, вибухову силу і баланс, зміцнити серцево-судинну систему, м'язи, плечі і руки. Також вправи з канатом актуальні для всіх, хто хоче швидко схуднути, завдяки своїй енерговитратності.

У цієї вправі є тільки один мінус - вона точно не для новачків, так як може стати для непідготовленої людини досить травмонебезпечною. Якщо ви ще не працювали з канатами, то краще починати це робити під керівництвом тренера. Також від цієї вправи варто утриматися тим, у кого є проблеми зі здоров'ям, а саме з серцем, тиском, хребтом або суглобами.

Джерело: Fitness

Читайте також:
5 дивних, але ефективних фітнес-порад
Скільки калорій спалюють різні види фітнесу