Велнес-Інновації: послуги cну в фітнес-клубах

20 жовт.
2017
Велнес-Інновації: послуги cну в фітнес-клубах

Згідно з дослідженнями, близько 22% людей мають проблеми зі сном.

Одним з варіантів розв'язання проблеми можуть стати спеціальні послуги сну. Відповідно до даних дослідження, проведеного мережею фітнес-клубів David Lloyd Leisure (DLL):

  • 43% респондентів відзначили, що відчувають стрес і занепокоєння, які призводять до безсоння.
  • 86% батьків кажуть, що вони страждають від втоми.
  • 26% людей регулярно сплять менше п'яти годин у нічний час.
  • 19% батьків можуть дозволити собі задрімати на роботі.
  • 11% відчувають сонливість під час водіння транспортного засобу.

Напевно, саме така красномовна статистика стала причиною того, що в деяких своїх дозвіллєвих центрах DLL стала заміняти велотренажери на одномісні ліжка, щоб дати, своїм виснаженим клієнтам, можливість подрімати протягом дня.

Слід зазначити, що при впровадженні такої послуги DLL надихалася не тільки результатами власних опитувань, але також і академічними дослідженнями, які демонструють переваги короткого сну в денний час. Так, орієнтуючись на ці дані, в квітні цього року в DLL було прийнято рішення випробувати концепт послуг сну в преміум-фітнес-клубі "Sidcup". Пілотний проект виявився успішним, так що до теперішнього часу DLL запустила класи "Nappercise" ще в трьох своїх клубах.

45-хвилинні сеанси проходять в студії в супроводі розслаблюючої музики. DLL отримує захоплюючий зворотний зв'язок клієнтів: "Я не припускав, що зможу заснути в одній кімнаті з іншими людьми, але це виявилося на диво розслаблюючим. Кімната сконструйована таким чином, що у вас є власний особистий простір. У мене немає часу відпочивати вдома з сім'єю, так що поспати тут було дуже приємно. Я відчув приплив бадьорості після сеансу".

DLL не є єдиною компанією, що інвестує кошти в послуги сну. Так, фірма Podtime, яка поставляла капсули для сну в Олімпійське селище, недавно продала два своїх сонних модуля студії New York PT, Focus Fitness і ще п'ять - у Trainerspace у Флориді.

Також клуби VirginActive в Мельбурні (Австралія) і Broadgate в Лондоні (Англія) інвестували в EnergyPod - модель, що представляє собою стілець, поміщений в капсулу, спеціально призначений для денного сну. Як зазначає Енді Бірч, фітнес-директор в Virgin Active, цей крок був обумовлений "зростаючим інтересом всієї фітнес-галузі до проблем ментального здоров'я та відновлення мозкової активності".

Про епідемію безсоння в світі

Надання послуг сну в фітнес-клубах може здатися дивним, проте недавнє опитування показало, що недолік хорошого, якісного сну стає все більш серйозною проблемою. Кожна четверта людина відчуває проблеми зі сном - або не може заснути, або прокидається занадто рано, або ж не може спати в принципі.

Кетрін Пінкхем, експерт в області сну і засновник спеціалізованої клініки по боротьбі з порушеннями сну, вважає, що частково причина криється в зростаючому використанні технологій. "Люди так багато часу проводять з гаджетами і девайсами, що їх мозок залишається активним навіть вночі", - говорить вона. "Технологія синього світла, яка використовується в телефонах і ноутбуках, перешкоджає розвитку мелатоніну (гормону сну), який необхідний, щоб заснути".

Менше шести годин сну вночі може привести до розвитку різних проблем зі здоров'ям. Згідно Комітету з досліджень сну Інституту медицини (США), відсутність регулярного нічного сну протягом не менше семи годин може збільшити ризик розвитку серйозних захворювань, включаючи серцеві захворювання, ожиріння, діабет, тривогу і депресію.
Виникає питання: чи може нетривалий денний сон стати вирішенням проблеми зі сном і чи є фітнес-клуб найкращим місцем для денного сну?

Незважаючи на аргументацію DLL з приводу того, що 45-хвилинні сеанси сну в середині дня ідеально підходять для повернення бадьорості духу і тіла, деякі експерти з цим не згодні. Так, уже згадана Пінкхем вважає, що сон протягом дня негативно впливає на нічний сон. У той же час, тренер елітних спортсменів Нік Літтлелес, вважає, що денний сон може бути корисний. Він каже, що люди запрограмовані на відновлення через 24 години, а не тільки вночі. Проте, він попереджає, що денний сон слід практикувати тільки в потрібний час доби - з 13.00 до 15.00, якщо ви встаєте рано, або з 17:00 до 19:00, якщо ви звикли лягати пізно.

"У світі 24/7, в якому ми живемо, добре б надати людям гнучкий графік, щоб у них була можливість поспати протягом дня", - говорить Літтлелес. - "Проте, ми також повинні дослідити і основні причини того, чому люди втомлюються і не в змозі добре спати. В цьому плані фітнес-клуби можуть стати відмінним агентом освіти в сфері здорового сну".

Альтернативний погляд на послуги сну в фітнес-клубах

"Замість того, щоб запускати сеанси сну, власникам фітнес-клубів варто було б краще інформувати своїх клієнтів про те, як поліпшити якість відпочинку, а також стимулювати їх брати участь в розслаблюючих класах", - відзначає той же Літтлелес.

З ним погоджується і Пінкхем, яка відзначає користь медитацій, йоги і пілатесу. У деяких фітнес-клубах вже застосовуються подібні практики: так, наприклад, VirginActive запустила клас "Calm by Candlelight", який призначений для заспокоєння розуму напередодні сну. На даний момент послуга доступна в багатьох лондонських клубах мережі.

Деякі аналітики вважають, що краще, що можуть зробити фітнес-клуби, - так це надати своїм клієнтам можливість регулярно тренуватися і підтримувати їх в управлінні своїми стресами і тривогами, оскільки це, природно, повинно приводити до поліпшення сну. "Відсутність достатньої кількості сну може призвести до серйозного погіршення здоров'я, в той же час сон протягом 10 годин вночі - це не ліки від стресу", - говорить Пінкхем. - "Ми допомагаємо нашим клієнтам справлятися зі стресом і тривожністю, враховуючи їх баланс роботи/життя. Якщо людина не справляється зі стресом, вона завжди буде відчуватиме себе втомленою".

Дослідження показують, що для деяких соціальних груп, в тому числі змінним робочим і літнім людям, денний сон може бути корисний для поліпшення їх здібностей до навчання, пам'яті і гостроти розуму. Крім того, у багатьох культурах денний сон сприймається як природної людської діяльності. Проте, фітнес-підприємцям не обов'язково відразу вкладати кошти в придбання спальних модулів: почати можна з того, щоб допомогти своїм клієнтам поборотися з причинами, які заважають поліпшити якість нічного сну.

Позитивний досвід впровадження послуг сну

"YeloSpa" - клуб сну, розташований в центрі Манхеттена, Нью-Йорк, було створено Ніколасом Ронко ще в 2007 році. Зіткнувшись з постійним стресом від частих ділових поїздок, Ронко заснував "YeloSpa" після того, як став свідком відновного ефекту короткого денного сну під час роботи в Японії. На даний момент його концепт розростається завдяки франчайзингу: додаткові локації вже запущені в Сан-Паулу і Сан-Хуані.

Ронко зазначає: "Сон був недооціненим товаром протягом останніх 30 років, так як ми пожертвували ним, щоб облаштувати наші все більш зайняті життя. Однак зараз ми, нарешті, розуміємо, що немає сенсу займатися фізичними вправами, якщо ми не даємо організму можливість відновлюватися, немає сенсу вживати здорову їжу, якщо ми не можемо засвоювати живильні речовини".

Він додає: "Наївно люди вважали, що сон - це безкоштовно. Це не так. Насправді, ви платите за сон або через орендну плату або оплачуючи готельний номер, квитки на літак або поїзд.

Тепер, коли люди розуміють цінність належного сну для здоров'я, вони готові платити за це в таких місцях, як "YeloSpa" в Нью-Йорку, а також у спортивних та фітнес-клубах.

Якщо хтось сумнівається в комерційній цінності сну, просто подумайте, чому мандрівники готові заплатити в п'ять разів більше за квиток на літак бізнес-класу, ніж за економ-клас. Хтось скаже: безкоштовне шампанське або вишукана їжа. Ні, вся справа в зручному ліжку".

До слова сказати, на додаток до боксів для сну, в "YeloSpa" тепер також пропонуються процедури для детоксикації, масажі і догляд за обличчям.

Джерело: Спільнота фітнес підприємців

Читайте також:

Чому важливий хороший сон?
Три правила міцного здоров'я, яких варто дотримуватись кожному