Чому важливий хороший сон?

06 жовт.
2017
Чому важливий хороший сон?

Навіть якщо ви правильно харчуєтесь і займаєтеся спортом, але мало та погано спите, проблеми з самопочуттям не забаряться.

Сон — це значно більше, ніж ми собі лише можемо уявити.

Під час сну відбуваються не лише процеси відновлення організму, але і зміцнення імунної та ендокринної систем. Під час сну виробляються дві дуже важливі речовини: "гормон молодості" — мелатонін (приблизно з 12 ночі до 5 ранку), та гормон росту (приблизно з 11 вечора до 2 години ночі), який відповідає за регенерацію (відновлення) всіх тканин тіла.

Тому, якщо ми хронічно (не інколи, бо в житті бувають різні ситуації), а саме хронічно не досипаємо, ми власноруч позбавляємо організм можливості "ремонтувати поломки", накопичені протягом дня, та зміцнювати м'язи тіла. 

І величезу помилку роблять ті, хто і їсть добре, і спортом займається, але спить мало.

Бо організм недоспаної людини прискорено втрачає м'язи і потрапляє в зону високого ризику:

  • ожиріння;
  • діабету;
  • саркопенії (стану, коли швидко втрачаются м'язи, з'являється слабкість, руйнуются суглоби, і стають крихкими кістки (остеопороз).


Звичайно, всі ми різні, і в кожного існує свій внутрішній "годинник" (так звані циркадні ритми), який впливає на те, "сова" ми чи "жайворонок", але і для тих, і для інших спати рекомендується не менше 7,5 годин.

Цілковита темрява сприяє виробленню мелатоніна, тому, якщо у вікно світить нічний ліхтар, чи блимає комп'ютер чи роутер — одягніть маску на очі — ваш сон буде глибшим. І випийте міцний настій із ягід вишень — такий напій містить природній мелатонін.

Достатній сон важливий для всіх!

Джерело: ТСН

Читайте також:

Фітнес - плюси і мінуси
Як фізична активність впливає на рівень стресу?