Заняття спортом на порожній шлунок допомагають худнути

14 черв.
2017
Заняття спортом на порожній шлунок допомагають худнути

Багатьом людям здається, що для занять спортом їм потрібне паливо, саме тому вони і завантажують себе їжею. Однак саме фітнес на порожній шлунок дає найкращі результати в боротьбі із зайвою вагою, і експерти з Великобританії пояснили, з чим це пов'язано.

Протягом дня людина постійно переходить з фази голоду у фазу насичення. Остання фаза триває приблизно від 4 до 6 годин після прийому їжі, і під час цього періоду організм виробляє інсулін для зниження цукру в крові, білків і жирів, які абсорбуються травною системою. Фраза голоду настає через 6 годин. У цей момент в організм виділяється глюкагон для підтримки рівня цукру в крові, і тіло починає розщеплювати адипозную жирову тканину, перетворюючи її у вільні жирні кислоти, які потім конвертуються у різновид енергії, відомої як кетонові тіла.

Іншими словами, людина починає спалювати жир для перетворення його на енергію. Як тільки ви починаєте приймати їжу, то цей процес негайно припиняється. Інсулін тепер пригнічує розщеплення жирних кислот, що змушує організм спалювати цукор, який ви поглинаєте. Фаза спалювання жиру закінчена. Якщо задуматися про це глибше, то все набирає абсолютно очевидного еволюційного сенсу.

Коли для наших нащадків їжа не перебувала в прямій доступності постійно, як це відбувається сьогодні, збереження запасів жиру в організмі було критично важливим для виживання. Завдяки цій еволюційній перевазі ми і вижили. Сьогодні більшість людей отримує постійний запас їжі, але наші тіла фізіологічно все ще працюють точно так само, як і десятки тисяч років тому. Дослідження показують, що спалахи аеробних навантажень на порожній шлунок у порівнянні з заняттями на повний шлунок дають набагато кращі результати в боротьбі із зайвою вагою, дозволяючи спалювати на 30% більше жиру.

Джерело: MedicForum

Читайте також: 

Короткочасна відмова від спорту загрожує хронічними хворобами

6 правил для початку занять фітнесом